Gjilan.AL

G-Lan City

Zyrtare: Thomas Strakosha kalon te Brentford

Portieri i kombëtares shqiptare Thomas Strakosha është bashkuar me klubin Brentford nga Liga Premier si transferim i lirë.

27-vjeçari u largua nga skuadra italiane Lazio muajin e kaluar në fund të kontratës së tij.

Ai do të jetë një përforcim i madh për skuadrën e Brentfordit përpara sezonit të ardhshëm 2022/23 të Ligës Premier.

Welcome to Brentford, Thomas Strakosha#StrakoshaSigns pic.twitter.com/3mYtapDAql

— Brentford FC (@BrentfordFC) July 14, 2022

Strakosha ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare dhe me një opsionin edhe për një vit tjetër.

Ai ka luajtur më shumë se 200 herë për Lazion dhe më shumë se 150 ndeshje në Serie A.

Ai gjithashtu ka luajtur 19 herë për Shqipërinë. /Telegrafi/

The post Zyrtare: Thomas Strakosha kalon te Brentford appeared first on Gazeta Olle.