Gjilan.AL

G-Lan City

Vuçiq takon Borrellin: Nesër na pret takimi për të luftuar që ta ruajmë paqen në Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është takuar me Përfaqësuesin për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell në hapje të Konferencës së Sigurisë në Mynih.

“E nesërmja na pret neve me një takim të ri dhe vazhdim të luftës për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në tërë Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Vuçiq.

Vuçiq në prag të konferencës së 59 ka zhvilluar edhe takime të tjera, si ai me Kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

The post Vuçiq takon Borrellin: Nesër na pret takimi për të luftuar që ta ruajmë paqen në Ballkanin Perëndimor appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]