Gjilan.AL

G-Lan City

Vuçiq pas takimit me zyrtarin e NATO-s: Prishtina duhet ta formojë Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se “është e nevojshme që Prishtina ta përmbushë obligimin e saj për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe të ndërmarrë me nënshkrimin e Marrëveshjes së Brukselit dhjetë vjet më parë”.

Këto komente, kreu i shtetit serb i bëri pas një takimi që pati me zëvendës sekretarin e Përgjithshëm për Çështje Politike dhe Politikat e Sigurisë, transmeton Klankosova.tv.

Sipas një njoftimi për media të zyrës së Vuçiqit, zyrtari i lartë i Aleancës Veri-Atlantike tha se NATO-ja mbështet dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, transmeton Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

 

The post Vuçiq pas takimit me zyrtarin e NATO-s: Prishtina duhet ta formojë Asociacionin appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]