Gjilan.AL

G-Lan City

Vdes në moshë të re aktorja Annie Wersching

Aktorja Annie Wersching ndërroi jetë në moshën 45-vjeçare nga kanceri të dielën herët në mëngjes, tha publicisti i saj, Craig Schneider.

Ajo ishte më e njohur për rolin e agjentes së FBI Renee Walker në serialin “24”.

Wersching siguroi gjithashtu zërin për Tess në videolojën “The Last of Us”.

Wersching u shfaq rregullisht në drama televizive. Në vitin 2007, ajo luajti Amelia Joffe në “General Hospital”. Roli i saj kryesor erdhi në vitin 2008 kur ajo portretizoi agjenten e FBI Renee Walker në shfaqjen e suksesshme të Fox “24”, duke luajtur së bashku me Kiefer Sutherland gjatë sezonit të shtatë dhe të tetë.

Disa nga projektet televizive të Wersching përfshijnë rolin e saj si dashuria e Harry Bosch (Titus Welliver) në serialin e vitit 2014 të Amazon Prime “Bosch” dhe një rol të përsëritur si vampirja e keqe Lily Salvatore në “The Vampire Diaries” të CW. / KultPlus.com

The post Vdes në moshë të re aktorja Annie Wersching appeared first on KultPlus.