Gjilan.AL

G-Lan City

Tre persona shpëtohen nga rrënojat në Siri, 110 orë pas tërmetit

Tre persona u shpëtuan nga rrënojat e një ndërtese në qytetin sirian Jableh, rreth 110 orë pas një tërmeti vdekjeprurës që goditi rajonin, raportoi media shtetërore

Pamjet e drejtpërdrejta televizive nga vendi treguan dy persona duke u nxjerrë nga rrënojat nga ekuipazhet e shpëtimit sirian dhe libanez, teksa kalimtarët duartrokisnin dhe bërtisnin “Zoti është i madh”.

Një punonjës i shpëtimit tha se dy nga të shpëtuarit ishin një grua dhe fëmija i saj, raporton AlJazeera, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

The post Tre persona shpëtohen nga rrënojat në Siri, 110 orë pas tërmetit appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]