Gjilan.AL

G-Lan City

‘The Super Mario Bros’ vjen me 9 prill në Cineplexx, paralajmërohen shumë shpërblime dhe aktivitete për fëmijë

Më 9 prill, me rastin e Ditës Botërore të Familjes, Cineplexx sjell filmin e animuar , ‘The Super Mario Bros’, event ky i cili do të pasohet edhe me shumë shpërblime dhe aktivitete për fëmijë, shkruan KultPlus.

Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 11:30, ku do të ketë aktivitete me face painting dhe balloon artist falas.

Bazuar në botën e lojërave Mario të Nintendo-s, filmi fton publikun në një univers të ri dhe emocionues, me plot aksion dhe komedi. Sa i përket ngjarjes së filmit, gjatë udhëtimit të tyre, vëllezërit Mario dhe Luigi ndahen aksidentalisht ku Mario zbret në Mbretërinë e Kërpudhave dhe Luigi në ishullin lundrues të banuar nga Boëser i ligë. Me ndihmën e Princeshës Peach, Mario bëhet gati të përballet me Bowser-in e gjithëfuqishëm për të shpëtuar vëllain e tij dhe për të ndaluar Bowser për të pushtuar botën.

Aktorët kryesor mbrapa zërave janë: Chris Pratt, Anya Taylor-Joy dhe Jack Black.

Në kinemanë në Prishtinë do të dhurohen:

6x Gift Cards për spa për 4 anëtarë të familjes në Four Points by Sheraton Prishtina City nga Marigona Hill

3 lodra të Super Mario nga The Entertainer

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Okaidi

5x Gift Cards në vlerë prej 10€ nga Playland

Ndërsa në kinemanë në Prizren do të dhurohen:

3 lodra të Super Mario nga The Entertainer

5x Gift Cards nga Area 52 Trampoline Park/KultPlus.com

The post ‘The Super Mario Bros’ vjen me 9 prill në Cineplexx, paralajmërohen shumë shpërblime dhe aktivitete për fëmijë appeared first on KultPlus.