Gjilan.AL

G-Lan City

Tërmeti në Turqi dhe Siri, të paktën 2300 persona janë konfirmuar të vdekur

Numri i të vdekurve në Turqi nga tërmeti i mëngjesit të sotëm është rritur sërish në 1,498, sipas agjencisë së menaxhimit të fatkeqësive të vendit.

Numri i kombinuar i të vdekurve nga tërmeti fillestar në Turqi dhe Siri tani është në më shumë se 2,300 pasi 810 persona u konfirmuan të vdekur në Siri, raporton agjencia e lajmeve AFP, transmeton Klankosova.tv.

The post Tërmeti në Turqi dhe Siri, të paktën 2300 persona janë konfirmuar të vdekur appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]