Gjilan.AL

G-Lan City

Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë godet Kroacinë

Kroacia sot është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.3 ballë.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti goditi në orë 09:47, në thellësi 10 kilometra, 36 kilomtera larg qytetit Rijeka, njofton Klankosova.tv.

Tërmetet janë shpeshtuar kohëve të fundit, që nga ai vdekjeprurës që goditi Turqinë dhe Sirinë, më 6 shkurt. Të martën Rumania po ashtu u godit nga një tërmet, dridhjet e të cilit u ndjenë edhe në Kosovë.

The post Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë godet Kroacinë appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]