Gjilan.AL

G-Lan City

Stuhi rëre në SHBA, raportohet për gjashtë të vdekur në Illinois

Një stuhi rëre goditi Illinois në SHBA, duke shkaktuar aksidente të shumta dhe humbje jetësh.

Mediat e by huaja shkruajnë se më shumë se 30 persona kanë mbetur të plagosur dhe se dy kamionë kanë marrë flakë. Po ashtu raportohet edhe për aksidente të shumta, me pasojë vdekjeje.

Kohët e fundit shumë shtete të SHBA-ve janë përfshirë nga tornadot dhe përmbytje duke shkaktar dëme njerëzorë dhe materiale. /Syri/