Gjilan.AL

G-Lan City

Shtëpia e Bardhë thotë se nuk do përjashtohet nga sanksionimi “zonja e parë sekrete” e Rusisë

Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, mohoi në konferencën e përditshme të shtypit të së hënës se SHBA-ja nuk po e sanksiononte qëllimisht gruan që besohej të ishte e dashura e presidentit rus Vladimir Putin.

“Ne po vazhdojmë të rishikojmë sanksionet,” tha Psaki kur u pyet pse politikania dhe ish-gjimnastja ruse Alina Kabaeva nuk ishte ende në shënjestër të tyre.

“Askush nuk përjashtohet nga sanksionet tona,” tha Psaki, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ne kemi sanksionuar tashmë presidentin Putin, por edhe vajzën e tij dhe miqtë e tij më të afërt, dhe ne do të vazhdojmë të shqyrtojmë më shumë sanksione,” shtoi ajo.

 

The post Shtëpia e Bardhë thotë se nuk do përjashtohet nga sanksionimi “zonja e parë sekrete” e Rusisë appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]