Gjilan.AL

G-Lan City

Shpëtohet mrekullisht një vajzë katërvjeçare nga rrënojat, pas 178 orëve (VIDEO)

Një vajzë e re e quajtur Miray u shpëtua nga rrënojat e një blloku apartamentesh në qytetin jugor turk të Adiyaman të hënën, 178 orë pasi një tërmet shkatërrues tronditi rajonin, thanë një ministër dhe raportet e mediave.

Transmetuesi CNN Turk tha se vajza ishte gjashtë vjeç dhe se shpëtimtarët ishin gjithashtu afër për të arritur motrën e saj më të madhe.

Ministri turk i Transportit Adil Karaismailoglu kishte thënë më herët se ajo ishte katër vjeç, shkruan Reuters, transmeton Klankosova.tv

Ndryshe, deri më tani janë raportuar mbi 36 mijë vdekje, nga ky tërmet që tronditi Turqinë dhe Sirinë.

The post Shpëtohet mrekullisht një vajzë katërvjeçare nga rrënojat, pas 178 orëve (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]