Gjilan.AL

G-Lan City

Shkon në mbi 15 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

Mbi 15 mijë raportohet të ketë shkuar numri i të vdekurve si pasojë e tërmetit në Turqi dhe Siri.

Sipas mediumeve lokale turke, thuhet se numri total i atyre që s’i mbijetuan tërmetit në Turqi, aktualisht është 12391, transmeton klankosova.tv.

Derisa në Siri numri i vdekjeve prek shifrën 3486.

The post Shkon në mbi 15 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]