Gjilan.AL

G-Lan City

Shfaqet premiera e dokumentarit të Sean Penn për Zelenskyn në Berlin

Aktori dhe regjisori Sean Penn ka dhënë premierën e filmit të tij “Superpower” në Festivalin e Filmit në Berlin.

Ky film, i cili portretizon presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është thirrje për demokracinë fragjile të Amerikës.

Fituesi dyfish i Oscar, ishte në Kiev për të bërë dokumentarin për ngritjen e Zelenskyt nga një komedial në lider kombëtar kur Rusia nisi agresionin e saj para një viti, shkruan Variety, përcjell Klankosova.tv./KultPlus.com

The post Shfaqet premiera e dokumentarit të Sean Penn për Zelenskyn në Berlin appeared first on KultPlus.