Gjilan.AL

G-Lan City

Shend Kelmendi këput ligamentet, Gjilani pa sulmuesin për pjesën e mbetur të sezonit

Gjilani ka mbetur pa Shend Kelmendin në pjesën e fundit të sezonit në Albi Mall Superligë.

Sulmuesi prishtinas i Gjilanit ka këputur ligamentin ACL të gjurit të djathtë dhe është i detyruar t’i nënshtrohet operacionit.

Për skuadrën e udhëhequr nga Zekirija Ramadani ky është një lajm shumë i keq, pasi Kelmendi ishte një nga futbollistët kryesorë këtë edicion.

Njoftimi i plotë nga SC Gjilani:

Sport Club Gjilani njofton mbi gjendjen e lëndimit të futbollistit Shend Kelmendi, të pësuar më 19 Prill në duelin e dytë gjysmë final të Kupës së Kosovës ndaj Llapit.

Pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se futbollisti ka këputur ligamentin ACL të gjurit të djathtë dhe në këtë mënyrë është i detyruar t’i nënshtrohet operacionit.

Futbollisti do të futet në operim gjatë ditëve në vijim dhe më pas do të ndjekë rikuperimin dhe ndjekjen fizioterapeutike.

Periudha e kthimit në aktivitet do të vlerësohet pas operimit, teksa do të humbasë të gjitha ndeshjet e mbetura të këtij edicioni.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë shërim të shpejtë Shendit dhe presin më të fortë në fushat e blerta. /Gazeta Olle/