Gjilan.AL

G-Lan City

Rikthehet pas tre vitesh filmi ‘IT’

HBO Max do të publikojë një seri rreth krijimit të Pennywise të titulluar “Mirë se vini në Derry” bazuar në romanin “IT” nga Stephen King.

Seria e re aspiron të japi më shumë informacion rreth filmit të parë dhe të dytë të IT të regjisorit Andres Muschietti.

“Jam i emocionuar që historia e Derry, qyteti më i përhumbur i Maine, vazhdon të tregoj historinë e tij dhe jam i kënaqur që Andres Muschietti do të vazhdojë t’i dhurojë drithërima historië siç vetëm ai di. Pjesë e ekipit do të jetë edhe motrën e tij e talentuar, Barbara,” tha Stephen King dhe shton, “Tullumbace të kuqe kudo!”

Sipas Deadline, Muschietti do të drejtojë disa episode të serialit të ardhshëm HBO Max dhe Warner Bros.

“Ne mezi presim të ndajmë “sekretet” e librit të Stephen me gjithë humorin, shpirtin, humanizmin dhe tmerrin e tij”, thanë regjisori dhe motra e tij Barbara në një deklaratë të përbashkët. /abcnews.al/ KultPlus.com

The post Rikthehet pas tre vitesh filmi ‘IT’ appeared first on KultPlus.