Gjilan.AL

G-Lan City

Real Madrid – Barcelona, gjysmëfinalja e Kupës së Spanjës

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit.

Një tjetër El Clasico do t’u serohet tifozëve të futbollit, pas atij që u zhvillua në finalen e Superkupës së Spanjës.

Barcelona ia doli të triumfonte në atë takim, duke fituar edhe trofeun, ndërsa tani do të takohen në gjysmëfinale, me Real Madridin që synon të hakmerret.

¡Nuestro rival en las semifinales será el @FCBarcelona_es!
#CopaDelRey | @adidasfootball pic.twitter.com/ZDlWDG9r7c

— Real Madrid C.F. (@realmadrid) January 30, 2023

Ndeshja e parë do të luhet më 1 mars në Santiago Bernabeu, derisa takimi i dytë luhet në “Camp Nou” më 5 prill.

Gjysmëfinalja tjetër është ajo në mes të Osasunas dhe Athletic Bilbaos, e që finalja do të jetë më e zbehtë për dallim nga kjo fazë.

Padyshim se çdokush do të shpresonte që Reali e Barca të takoheshin në finale, por që tani do e kenë fatin t’i shikojnë në gjysmëfinale.

LATEST NEWS

We will face Real Madrid in the semifinals of the Copa del Rey. pic.twitter.com/jew5uWDCJn

— FC Barcelona (@FCBarcelona) January 30, 2023