Gjilan.AL

G-Lan City

Peskov: NATO-ja është armiqësore ndaj nesh dhe po e dëshmon këtë çdo ditë

Rusia ka lëshuar një përgjigje të formuluar ndaj takimeve të sotme të anëtarëve të NATO-s dhe aleatëve perëndimorë të Ukrainës.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitri Peskov, pretendon se aleanca është armiqësore ndaj tyre dhe e dëshmon këtë armiqësi çdo ditë.

Rusia paralajmëron se përfshirja e shtuar e NATO-s në furnizimin me armë në Ukrainë do ta zvarritë konfliktin dhe do të rrisë mundësinë e përshkallëzimit të mëtejshëm.

Peskov shtoi se NATO-ja “po përpiqet të bëjë më të mirën për ta bërë sa më të qartë përfshirjen e saj në konfliktin rreth Ukrainës”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

The post Peskov: NATO-ja është armiqësore ndaj nesh dhe po e dëshmon këtë çdo ditë appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]