Gjilan.AL

G-Lan City

“Oscars” merr masa për shfaqjen e vitit 2023 pas shuplakës së Will Smith

“Oscar” këtë vit do të shtojë një “ekip krize” në rast se shfaqja e çmimeve tronditet nga një tjetër skandal si ai i shuplakës së Will Smith.

Një ekip profesionistësh të reagimit të shpejtë do të jenë në terren në ndarjen e çmimeve të Akademisë , që do të zhvillohet në Los Anxhelos më 12 mars.

“Për shkak të vitit të kaluar, ne kemi hapur mendjen për shumë gjëra që mund të ndodhin në Oscars”, tha CEO i Akademisë së Shkencave dhe Filmave, Bill Kramer.

“Por këto plane krizash – ekipet dhe strukturat e komunikimit që ne kemi – na lejojnë të themi se ky është grupi që duhet ta mbledhim shumë shpejt. Kështu bashkohemi të gjithë”, tha Kramer.

Masa e re vjen pasi Will Smith doli me famëkeq në skenë në shfaqjen e çmimeve 2022 dhe goditi prezantuesin Chris Rock në fytyrë për një shaka që bëri për Jada Pinkett Smith .

Atë mbrëmje, Smith fitojë çmimin për aktorin më të mirë për rolin e tij kryesor në King Richard.

Gati dy javë pas incidentit, Akademia u mblodh për të diskutuar se si do ta trajtonin situatën. Më në fund u vendos që Smith do të ndalohej të merrte pjesë në Oscars dhe të gjitha ngjarjet e lidhura me Akademinë për 10 vitet e ardhshme .

Pak ditë më parë, Smith i dërgoi një letër dorëheqjes Akademisë, duke e hequr atë nga anëtarësimi në organin e çmimeve Oscars.

Ceremonia e këtij viti do të drejtohet nga Jimmy Kimmel, për të cilin Kramer tha se është një “zgjedhje e sigurt” sepse ai “di si të trajtojë televizionin dhe një audiencë të drejtpërdrejtë”. / KultPlus.com

The post “Oscars” merr masa për shfaqjen e vitit 2023 pas shuplakës së Will Smith appeared first on KultPlus.