Gjilan.AL

G-Lan City

Orari dhe çiftet e javës së 20-të në Albi Mall Superligë

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet fundjavën tjetër me ndeshjet e javës së 20-të kampionale.

Ndër takimet më interesante që pritet të zhvillohen është edhe ajo mes Dritës dhe Dukagjinit që luhet në Gjilan.

Ballkani luan në shtëpi kundër Drenicës, Prishtina udhëton në Ferizaj, Llapi e Gjilani luajnë si nikoqir të Trepçës ’89, respektivisht Malishevës.

Çiftet dhe orari i plotë i xhiros së 20-të:

E SHTUNË:

Llapi – Trepça ‘89

Drita – Dukagjini

Ferizaj – Prishtina

E DIEL:

Ballkani – Drenica

Gjilani – Malisheva.