Gjilan.AL

G-Lan City

‘On the Adamant’ shpërblehet më çmimin ‘Ariu i Artë’për filmin më të mirë

Filmi me regji të Nicolas Philbert ka rrëmbyer çmimin ‘Ariu i Artë’ për filmin më të mirë në festivalin e filmit në Berlin, përcjell KultPlus.

“Ariu i Artë për filmin më të mirë shkon për “On the Adamant” (Sur l’Adamant) me regji të Nicolas Philibert dhe prodhuar nga Céline Loiseau, Gilles Sacuto, Miléna Poylo. urime!

Zbuloni të gjitha informacionet mbi fituesit, çmimet dhe juritë këtu”,thuhet në njoftimin e festivalit./KultPlus.com

The post ‘On the Adamant’ shpërblehet më çmimin ‘Ariu i Artë’për filmin më të mirë appeared first on KultPlus.