Gjilan.AL

G-Lan City

Nënshkruhet vendimi për inicimin e procesit të rishikimit të teksteve shkollore

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se MASHT ka nënshkruar vendimin për inicimin e procesit të rishikimit të teksteve shkollore.

Nagavci nëpërmjet një postimi në Facebook, ka njoftuar se rishikimi i teksteve shkollore dhe materialeve mësimore u përket klasave nga e para deri te e pesta, dhe me anë të kësaj MASHT synon të përmirësohet cilësia në arsim.

Postimi i plotë:

/GazetaSinjali/

The post Nënshkruhet vendimi për inicimin e procesit të rishikimit të teksteve shkollore appeared first on Sinjali.