Gjilan.AL

G-Lan City

“NATO e mbështet planin franko-gjerman”, thotë numri dy i saj pas takimit me Vuçiqin

Zëvendësndihmës sekretari i NATO-s Javier Colomina, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Colomina tha se me Vuçiqin, ka diskutuar për bashkëpunimin dypalësh.

“Nato e mbështet dialogun e lehtësuar nga BE dhe planin e propozuar për të ecur përpara”, tha ai.

Ai theksoi se KFOR-i do të vazhdojë të sigurojë stabilitet.

Good meetings in Serbia with President @avucic, @MFASerbia Dacic & Ass. MoD Bandic. Discussed bilateral cooperation & regional situation. #NATO supports #EU facilitated dialogue and EU proposed plan to move ahead. @NATO_KFOR will continue to ensure stability & fulfil its mandate pic.twitter.com/ONgOKZ8eTH

— Javier Colomina (@JavierColominaP) February 13, 2023

The post “NATO e mbështet planin franko-gjerman”, thotë numri dy i saj pas takimit me Vuçiqin appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]