Gjilan.AL

G-Lan City

Musk i kërkon falje një punonjësi pasi e largoi nga puna gjatë një debati në Twitter

Shefi ekzekutiv i Twitter Elon Musk kërkoi falje për një shkëmbim mesazhesh që pati në platformë me një punonjës të kompanisë.

Debati mes tyre nisi pasi punonjësi Halli Thorleifsson përmes një cicërime në Twitter i tha Musk se “Shefi i tij i HR nuk konfirmonte dot nëse ishte më i punësuar apo jo.”

Musk u përgjigj duke e pyetur: “Çfarë pune keni bërë në Twitter?”

Pas një seri pyetjesh nga Musk dhe përgjigjesh nga Thorleifsson, ai mori një e-mail duke konfirmuar se ishte pushuar nga puna.

It’s been a hard year in many ways. Many ups and downs.

But on a positive note I was awarded/voted Person of the Year by four of the main networks, programs and publications in Iceland.

Which to a shy and awkward kid feels a bit strange but also quite nice.

Happy new year! pic.twitter.com/1c9kytL4I9

— Halli (@iamharaldur) December 31, 2022

Ditën e Marte në një cicërime tjetër të fshirë tashmë prej tij, Musk e quante Thorleiffson si “njeriun më të keq.”

Por nuk vonoi që Musk ti ndryshonte mendja dhe pas pak orësh ti kërkonte falje duke i ofruar rikthimin në punë Thorleifsson.

“Dua ti kërkoj falje Halli për keqkuptimin tim të situatës. Ishte i bazuar në gjëra që më janë thënë por që ishin të pavërteta.”

“Ai po konsideron të vazhdojë punën në Twitter.”

Thorleifsson shiti agjencinë e tij kreative Ueno tek Twitter në 2021. Ai vuan nga një distropi muskulore. Vitin e kaluar u votua personi i vitit nga katër media në Islandë. /PCWorld Albanian

The post Musk i kërkon falje një punonjësi pasi e largoi nga puna gjatë një debati në Twitter appeared first on PCWorld Albanian.