Gjilan.AL

G-Lan City

Moti për ditën e sotme

Gjatë kësaj jave temperaturat do të shënojnë rënie dhe prite të ketë reshje shiu të përziera me borë, njoftoi sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

IHMK njofton se këtë të hëne koha do të jetë kryesisht e vranët derisa prite të ketë edhe reshje shiu.

Njëashtu paralajmërohet erëra të forta ndërsa në lartësitë malore mund të ketë edhe borë.

“E hënë- Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Temperaturat do të pësojnë ulje, sidomos në vlerat e maksimaleve. Parashihen edhe erëra të fuqishme në disa rajone të veriut të Dukagjinit, ndërsa në viset e larta me lartësi mbidetare mbi 800m, reshjet e shiut do të jenë të përziera me borë.” – thuhet në njoftim.

The post Moti për ditën e sotme appeared first on Gazeta Shneta.