Gjilan.AL

G-Lan City

Messi shënon gol të bukur në ndeshjen kundër Cristiano Ronaldos (Video)

Është shënuar goli i parë në ndeshjen miqësore ndërmjet yjeve të klubeve saudite dhe Paris Saint-Germainit që zhvillohet në King Fahd Stadium në Riad të Arabisë Saudite.

Rëndësia e kësaj sfide është prezenca e Cristiano Ronaldos në njërën anë dhe Lionel Messit në anën tjetër, që mund të shënojë duelin e tyre të fundit në futbollit aktiv.

Nuk ka zgjatur shumë dhe ka ardhur goli i parë në këtë takim, ndërsa realizuesi është emër i njohur – Leo Messi.

Kampioni i botës pranoi një top nga Neymar dhe nuk e pati të vështirë ta dërgonte në rrjetë (3′).

Në anën tjetër, nuk mungoi edhe një tentativë e Cristiano Ronaldos, e cila u ndal nga portieri Keylor Navas.

Leo SCORES. #Messi𓃵 #PSG
pic.twitter.com/TUJklqnOcz

— Haakh. (@KoshurHaakh) January 19, 2023

2022 World cup and golden ball winner Leo Messi opens the scoresheet in less than 3’min vs Al Nasr & Al Hilal All Stars pic.twitter.com/EZBiggVLdW

— PRINCE (@Dr__Ola_) January 19, 2023