Gjilan.AL

G-Lan City

Më shumë se 300 ushtarë rusë po ndihmojnë në lehtësimin e dëmeve të tërmetit në Siri

Më shumë se 300 ushtarakë rusë dhe 60 njësi të pajisjeve speciale ushtarake po ndihmojnë Sirinë në përgjigjen e saj ndaj tërmeteve të javës së kaluar, tha Ministria ruse e Mbrojtjes.

“Shërbimi i grupit rus të forcave vazhdon të kryejë aktivitete për pastrimin e rrënojave dhe eliminimin e pasojave të tërmeteve”, tha Ministria e Mbrojtjes në një deklaratë në Telegram, duke iu referuar forcave ruse të stacionuara në Siri.

“Më shumë se 300 ushtarakë dhe 60 njësi të pajisjeve ushtarake dhe speciale janë përfshirë në punë”, shtoi ai.

Paketat ushqimore dhe dezinfektuesit, si dhe sendet e tjera thelbësore ishin dorëzuar gjithashtu në pikat e ndihmës humanitare në qytetin veriperëndimor Aleppo, shtoi ministria.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

The post Më shumë se 300 ushtarë rusë po ndihmojnë në lehtësimin e dëmeve të tërmetit në Siri appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]