Gjilan.AL

G-Lan City

Mbyllen tre aeroporte në Turqi, shkak tërmeti

Aeroporti në provincën jugore turke të Adanas u mbyll për fluturime deri në njoftimin e mëtejshëm pas tërmeteve të mëdha, tha agjencia private e lajmeve Demiroren.

Deri tani akoma nuk janë dhënë detaje të tjera. Aeroportet në Gaziantep dhe Hatay gjithashtu janë mbyllur më parë.

Nga tërmeti në Turqi deri tani kanë vdekur mbi 1,200 persona, shkruan AlJazeera, transmeton Klankosova.tv.

 

The post Mbyllen tre aeroporte në Turqi, shkak tërmeti appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]