Gjilan.AL

G-Lan City

Mallorca në gjuhen shqipe kërkon nga tifozët kosovarë ta pëlqejnë faqen e tyre (Foto)

Klubi ku luan sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka bërë një artikull të sponsorizuar, por jo në gjuhën spanjolle, po në atë shqipe, prej nga edhe është prejardhja e ‘piratit’.

“Mirësevini ne paginën e RCD Mallorca”, shkruan ky klub në postimin  e tyre, krahas fotos së Muriqit, transmeton Klankosova.tv.

Klubi spanjoll si duket me këtë dëshiron që kosovarët ta ndjekin më shumë ekip, meqë sulmuesi kosovar është ndër më të dalluarit.

Muriqi në 21 paraqitje në të gjitha garat, ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuar dy të tjerë.