Gjilan.AL

G-Lan City

Luhet për titull në Emirates mes Arsenalit dhe Cityt, formacionet zyrtare

Në Emirates Stadium zhvillohet ndeshja e mbetur nga java e 12-të në Ligën Premier ndërmjet dy rivalëve për titull, Arsenal dhe Manchester City.

Topçinjtë kanë qenë liderë në pjesën e më të madhe të sezonit, porse kanë bërë hapa të gabuar në dy sfidat e fundit (një humbje, një barazim) duke bërë që Citizens të afrohen në vetëm tri pikë dallim.

Edhe pse Arsenali ka një ndeshje më pak të zhvilluar, fitorja eventuale Cityt do t’i barazonte dy konkurrentët në krye të tabelës.

Nuk do të mungojë një përballje e taktikave ndërmjet strategëve, Mikel Arteta dhe Pep Guardiola, të cilët e kanë bërë zgjedhjen e skuadrave që do të luajnë nga minuta e parë.

𝗧𝗘𝗔𝗠𝙉𝙀𝙒𝙎

Tomiyasu at the back
Xhaka in midfield
Saka on the wing

Ready for a BIG night in N5! pic.twitter.com/xRDFfH8AKv

— Arsenal (@Arsenal) February 15, 2023

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Xhaka, Jorginho; Saka, Odegaard, Martinelli; Nketiah.

TEAM NEWS IS HERE!

XI | Ederson, Walker, Dias, Ake, Rodrigo, De Bruyne, Gundogan (C), Bernardo, Mahrez, Grealish, Haaland

SUBS | Ortega Moreno, Phillips, Laporte, Alvarez, Gomez, Akanji, Foden, Palmer, Lewis#ManCity | @HaysWorldwide pic.twitter.com/OXcHAYKOeE

— Manchester City (@ManCity) February 15, 2023

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Ake, Rodrigo, De Bruyne, Gundogan, Bernardo, Mahrez, Grealish, Haaland.