Gjilan.AL

G-Lan City

‘Lady Death’, seriali që po shënon sukses të madh në Netflix

Nëse i keni premtuar vetes se nuk do të dilni nga divani këtë fundjavë që vjen, ne kemi gjetur se çfarë të shikojmë në Netflix. Nëse në të njëjtën kohë ju pëlqejnë edhe serialet e misterit policor, me siguri do t’ju pëlqejë seriali i mëposhtëm.

Arsyeja e serialit të ri misterioz austriak “Lady Death”, i cili bazohet në librin me të njëjtin emër të Bernhard Aichner, që është pjesa e parë e trilogjisë.

Historia e filmit

“Ne zhvendosemi në një fshat malor në Austri në vitin 2018, ku Brunhilde Blum jeton me bashkëshortin e saj, Markun, i cili është polic, vjehrrin e saj, Karl, dhe dy fëmijët e tyre, Nela dhe Tim. Protagonistja drejton sallonin e funeralit të fshatit dhe e kalon ditën mes… jetës dhe vdekjes, gëzimit dhe pikëllimit.

Papritur, burri i saj i dashur vdes para syve të saj në një aksident të tmerrshëm automobilistik dhe e gjithë jeta e saj kthehet përmbys. Nuk është vetëm vdekja dhe humbja me të cilat ajo duhet të përballet, por edhe fakti që në fund të fundit nuk dinte asgjë për burrin e saj, të cilin disa e donin të vdiste”./abcnews.al/ KultPlus.com

The post ‘Lady Death’, seriali që po shënon sukses të madh në Netflix appeared first on KultPlus.