Gjilan.AL

G-Lan City

Ky është momenti kur deputetët serbë u nisën në drejtim të Vuçiqit (VIDEO)

Deputetët e opozitës në Serbi i janë sulur presidentit serb Aleksandar Vuçiq në parlament.

Ngjarja ndodhi gjersa ligjvënësit serbë po zhvillonin një debat të tensionuar dhe i tërë incidenti gati përfundoi në përleshje.

Kuvendi i Serbisë po diskutonte për Kosovën ku para deputetëve paraqiti një raport kreu i shtetit serb.

Më poshtë e gjeni videon se si deputetët serbë iu vërsulën Vuçiqit:

Serbian MPs from the ruling party and opposition parties clashed during Vucic’s speech on the special parliamentary session about negotiations with Kosovo.pic.twitter.com/vwSvSbmXcP

— kos_data (@kos_data) February 2, 2023

The post Ky është momenti kur deputetët serbë u nisën në drejtim të Vuçiqit (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]