Gjilan.AL

G-Lan City

Kur fotografi kosovar Afrim Spahiu kishte fotografuar ikonën e kinematografisë Lolobrigida

Afrim Spahiu fotograf dhe kineast ka ndarë me ndjekësit e tij një përvojë interesante gjatë kohës sa ishte student, shkruan KultPlus.

Ai ka treguar se në kohën sa ishte student i vitit të parë në Akademinë e Arteve, atij i ishte dhënë rasti të merrte pjesë në Festivalin e Filmit Ndërkombëtar në Beograd, ku ishte e ftuar edhe ylli i kinematografisë botërore Gina Lolobrigida.

Rrëfimin e plotë të Spahiut, KultPlus e sjell më poshtë.

Përshëndetje miq,

GINA LOLOBRIGIDA, aktore, fotografe dhe skulptore, në vitet e ‘50-ta njihej si gruaja më e bukur në botë, apo Monalisa e shekullit të 20-të, dhe në mesin e shumë të ftuarve nga Hollivudi, ishte mysafire eksklusive e Festivalit Ndërkombëtar të parë të filmit në Beograd, Serbi, FEST ‘71.

E unë, si student i vitit të parë në Akademi, falë shortit mes kolegëve, e fitova ftesën për akreditim në Festival, për të shiquar filmat e prodhimit më të rinj, si dhe mundësi kontakti me krijues nga mbarë bota e filmit.

LA LOLO, siç e thërisnin fansat anembanë botës, mbajti një takim me mediat e shumta duke reflektuar bukuri të yllit me sharm natyror…,

dhe si fotografe e pasionuar, na mundësoi të shkrepim portretin e zonjës që shëndriste plot jetë !!

Ju uroj një javë të qetë …!./ KultPlus.com

The post Kur fotografi kosovar Afrim Spahiu kishte fotografuar ikonën e kinematografisë Lolobrigida appeared first on KultPlus.