Gjilan.AL

G-Lan City

Inter Turku – Drita, caktohen gjyqtarët për ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Finlandë

Drita do të marrë pjesë edhe sivjet në garat evropiane.

Skuadra nga Anamorava Drita, do të paraqitet në Ligën e Konferencës. Në rundin e parë eliminator, Drita do të ketë punë me klubin e njohur finlandez, Inter Turku.

Ndeshja e parë luhet më 6 korrik në Turku, kurse e kthimit pas një jave. Tashmë, UEFA ka caktuar edhe gjyqtarët e ndeshjes në fjalë. Çeku Jan Petrik do ta thotë fjalën kryesore në këtë ndeshje.

Ai do të asistohet nga Kamil Hajek dhe Matej Vlcek, kurse gjyqtar i katërt do të jetë Jan Moachalek.

The post Inter Turku – Drita, caktohen gjyqtarët për ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Finlandë appeared first on Gazeta Olle.