Gjilan.AL

G-Lan City

I bllokuar nën rrënoja, vogëlushit i japin ujë nga kapaku i shishes (VIDEO)

Momentet e shpresës janë të pakta në zonat e shkatërruara nga tërmetet e së hënës në veri të Sirisë dhe Turqinë jugore.

Por ekipet e shpëtimit vazhdojnë të luftojnë për të shpëtuar të bllokuarit nën rrënoja, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Një vogëlushit sirian i quajtur Mohummad, i bllokuar nën rrënoja për gati 45 orë në Hatay, iu dha ujë për të pirë nga një tapë shishe ndërsa shpëtimtarët punuan me vendosmëri për ta nxjerrë jashtë.

The post I bllokuar nën rrënoja, vogëlushit i japin ujë nga kapaku i shishes (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]