Gjilan.AL

G-Lan City

Gruaja 77-vjeçare gjendet e gjallë nën rrënoja, tetë ditë pas tërmetit (VIDEO)

Një grua 77-vjeçare u nxor nga rrënojat në qytetin Adiyaman, 212 orë pas tërmetit të nëntë ditëve më parë.

Mediat turke raportuan se Fatma Gungor u nxor e gjallë nga rrënojat e një blloku apartamentesh shtatëkatëshe në qytetin Adiyaman.

E veshur me një maskë oksigjeni, të mbuluar me një batanije prej floriri dhe të lidhur në një barelë, Gungor u transportua nga punonjësit e shpëtimit nga rrënojat e ndërtesës në një ambulancë në pritje, treguan pamjet e shpëtimit.

Më pas, të afërmit e Gungor përqafuan ekipin e shpëtimit, të përbërë nga personel ushtarak dhe anëtarë të autoritetit të menaxhimit të fatkeqësive AFAD.

Nëntë të tjerë u shpëtuan nga rrënojat të martën, tetë ditë që nga goditja e tërmeteve fillestare, raporton AlJazeera, përcjell Klankosova.tv.

The post Gruaja 77-vjeçare gjendet e gjallë nën rrënoja, tetë ditë pas tërmetit (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]