Gjilan.AL

G-Lan City

Goditja që pësoi Hatayspor nga tërmeti në Turqi: Tre futbollistë u nxjerrën të gjallë nga rrënojat, por tre persona të tjerë ende nuk kanë kontaktuar klubin

Në Hataj , e cila është një nga provincat që pësoi shkatërrime të mëdha pas tërmetit të ndodhur në Kahramanmaraş , pritja me ankth vazhdon për ata që janë nën rrënoja. Ende nuk janë kontaktuar futbollisti i Hataysporit, Christian Atsu , drejtori sportiv Taner Savut dhe përkthyesi Emre Aslan.

Ndërsa bilanci i dhimbshëm vazhdon të frikësojë nga tërmetet e ndjerë në shumë provinca , veçanërisht në Hatay , Gaziantep , Adana , Osmaniye , Dijarbakır , Malatya dhe Şanlıurfa , epiqendra e të cilave është Kahramanmaraş, pritja plot ankth vazhdon në komunitetin sportiv.

Trajneri Volkan Demirel kërkoi ndihmë direkt në instagram dhe ata kanë nxjerrë deri më tani nga rrënojat Burak Oksuz , një nga lojtarët , u nxor nga rrënojat dhe u tha se Bertug Yıldırım dhe Kerim Alici ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Por kërkimet vazhdojnë për ish-futbollistin e Chelseat dhe Newcastle United, Christian Atsu , drejtorin sportiv Taner Savut dhe përkthyesin Emre Aslan që deri më tani nuk ka pasur askush kontakt me ta.