Gjilan.AL

G-Lan City

Gjilan: Prangoset i dyshuari për hajni, vodhi kuletën e një femre

Autoritetet policore, përmes raportit të tyre ditor kanë bërë me dije se një person është arrestuar të mërkurën në Gjilan, nën dyshimin për vjedhje.

Sipas Policisë, i arrestuari dyshohet se kishte vjedhur portofolin e një femre, në të cilin kishte para dhe dokumente personale, si dhe një telefon mobil.

“Gjësendet e vjedhura janë konfiskuar nga i dyshuari dhe i janë kthyer ankueses. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim. /2LONLINE/