Gjilan.AL

G-Lan City

Futbolli i Kosovës mbetet pa një ikonë, Llapi përshëndet Mentor Zhdrellën

Futbolli i Kosovës ka mbetur pa një ikonë, pasi Mnetor Zhdrella i ka dhënë zyrtarisht fund karrierës së shkëlqyer si futbollist.

Njëri nga mesfushorët më të mirë të të gjitha kohërave në vendin tonë i ka dhënë fund karrierës, derisa u nderua nga Llapi.

Para ndeshjes me Trepçën ’89, Zhdrella u përshëndet me tifozerinë llapjane derisa u nderua nga Llapi për kontributin e dhënë me fanellën bardhekaltër.

“Mjeshtri edhe zyrtarisht përshëndetet nga futbolli aktiv. Klubi e ka nderuar me mirënjohjen e karrierës dhe i ka dhuruar fanellën me numër 7. Suksese në karrierë, Mentor Zhdrella”, ka shkruar faqja zyrtare e Llapit.

Zhdrella ka pasur një karrierë të shkëlqyer, teksa ka veshur fanellat e 2 Korrikut, Hysit, Prishtinës, Dritës, Llapit, Feronikelit dhe Dukagjinit të Klinës.

Për një kohë të shkurtër numri shtatë më i famshëm në futbollin e pasluftës në Kosovë ka bartur edhe fanellën e Partizanit të Tiranës. /Gazeta Olle/