Gjilan.AL

G-Lan City

Erdogan takon të mbijetuarit e tërmetit (FOTO)

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka takuar të mbijetuarit e tërmetit gjatë vizitës nëqytetin e Kahramanmaras pas tërmetit të së hënës.

Ky qytet ndodhet në epiqendrën e tërmetit të dytë që goditi Turqinë të hënën dhe ndodhet vetëm rreth  65 kilometra në veri të epiqendrës së të parit.

Duke folur me gazetarët, Erdogan pranoi se kishte pasur probleme me reagimin fillestar të shtetit ndaj tërmetit, por këmbënguli se situata ishte “nën kontroll”, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

The post Erdogan takon të mbijetuarit e tërmetit (FOTO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]