Gjilan.AL

G-Lan City

Erdogan: Kemi pasur probleme, por kemi mobilizuar të gjitha resurset tona

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan pranon se ka pasur disa probleme në reagimet e para të qeverisë pas tërmetit. Ai thotë se të gjitha operacionet janë kthyer në normalitet.

“Fillimisht kishte probleme në aeroporte dhe nëpër rrugë, por sot gjërat po lehtësohen dhe nesër do të jetë edhe më lehtë, për shkak se kemi mobilizuar të gjitha resurset tona. Shteti po e bën punën e vet”, tha Erdogan, raporton BBC, përcjell Klankosova.tv.

Ai mori kritika për mobilizim të ngadalshëm të qeverisë ndaj zonave të prekura nga tërmeti të hënën.

The post Erdogan: Kemi pasur probleme, por kemi mobilizuar të gjitha resurset tona appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]