Gjilan.AL

G-Lan City

“Dungeons & Dragons” kryeson me 38.5 milionë dollarë në kinematë e Amerikës së Veriut

“Dungeons & Dragons” është filmi numër një në Amerikën e Veriut, duke fituar 38.5 milionë dollarë në fatura këtë fundjavë, njoftoi BoxOfficeMojo.com.

Në vendin e dytë është “John Wick: Chapter 4” me 28.2 milionë dollarë, i ndjekur nga “His only son” në vendin e tretë me 5.5 milionë dollarë, “Scream VI” në pozitën e katërt me 5.3 milionë dollarë dhe “Creed III” në të pestën me 5.1 milionë dollarë, përcjell Klankosova.tv

“Shazam! Fury of the Gods” në vendin e gjashtë me 4.6 milionë dollarë, “A thousand and one” në të shtatin me 1.8 milionë dollarë, “65” në të tetin me 1.6 milionë dollarë, “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” në pozitën e nëntë me 1.2 milionë dollarë dhe “Jesus Revolution” në të dhjetën me 1 milion dollarë./klankosova/KultPlus.com

The post “Dungeons & Dragons” kryeson me 38.5 milionë dollarë në kinematë e Amerikës së Veriut appeared first on KultPlus.