Gjilan.AL

G-Lan City

Derisa lufta vazhdon, ukrainasit festojnë për dashurinë (FOTO)

Për njerëzit në kryeqytetin Kiev, si dhe Lviv – qyteti më i madh në Ukrainën perëndimore –  duket se ende ka mbetur një dozë normaliteti gjatë luftës gati njëvjeçare.

Derisa lufta po vazhdon, ukrainasit po festojnë për dashurinë pasi disa njerëz janë parë duke festuar rrugëve me buqeta lulesh në dorë.

Të tjerë persona janë parë duke mbajtur tullumbace në formë zemre nëpër rrugët e kryeqytetit.

 

The post Derisa lufta vazhdon, ukrainasit festojnë për dashurinë (FOTO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]