Gjilan.AL

G-Lan City

Debutimi regjisorial i Michael B. Jordan me “Creed III”, vlerësohet nga kritika

Aktori Michael B. Jordan është shfaqur i buzëqeshur në premierën e ‘Creed III’ në Los Anxhelos. Kritikët e filmit e kanë vlerësuar aktorin e kthyer në regjisor, si një regjisor të arrirë dhe filmi ka shënuar një sukses.

Sa i përket komenteve aktori Jordan u shpreh për Reuters:

“Dua të them, fakti që njerëzit e duan atë dhe ata e kuptojnë atë që po përpiqem të bëj. Kemi shumë kohë që punojmë për këtë projekt, kemi dhënë shumë  energji për   këtë  film për kastin dhe ekipin tim, fakti që kritikët e kanë vlerësuar është një ndjenjë e mirë .”

Në “Creed III”, Adonis Creed, djali i Apollo Creed të ekskluzivitetit të ‘Rocky’, po shijon karrierën e tij të suksesshme kur një mik i vjetër dhe boksier dikur premtues, Damian, i luajtur nga Jonathan Majors, kthehet në jetën e tij pasi doli nga burgu.

Tessa Thompson ripërsërit rolin e saj si gruaja e Creed, Bianca në filmin e tretë. Dhe, ashtu si Jordan që po kalon drejt regjisë, Thompson po imiton karakterin e saj duke u futur në prodhim.

“Unë kam kompaninë time të prodhimit, dhe ajo (Bianca) zotëron kompaninë e saj diskografike, kështu që mendoj se me të vërtetë po rritem me të si në jetën time personale ashtu edhe në jetën time si artiste.”

Dolph Lundgren, i cili luajti Drago-n e madh në ‘Rocky IV’, u shfaq së bashku me vajzën dhe të fejuarën e tij në premierën për të lançuar spin-off-in e tij ‘Rocky’. Ndërkohë, “Creed III” do të shfaqet në kinematë amerikane më 3 Mars. / Klan News / KultPlus.com

The post Debutimi regjisorial i Michael B. Jordan me “Creed III”, vlerësohet nga kritika appeared first on KultPlus.