Gjilan.AL

G-Lan City

Dajaku: Llapi ka thyer dy nene ndaj Drenicës, mund ta humbasë ndeshjen

Llapi fitoi në fushën e gjelbër 1-0 ndaj Drenicës, por mund t’i humbasë pikët në tavolinë.

Kështu ka bërë të ditur Taulant Dajaku – në emisionin “Dueli Sportiv”, për shkak se skuadra nga Podujeva sipas tij ka pasur shtatë lojtarë të huaj të regjistruar dhe jo vetëm kaq.

“Nëse një skuadër regjistron shtatë futbollistë me nënshtetësi të huaj, maksimumi i lejuar është gjashtë. Çdo ndeshje që ajo skuadër e realizon ose e zhvillon e humbet ndeshjen”, tha ai.

Dajaku po ashtu shtoi se “lojtari brazilian që është i regjistruar te klubi futbollistik Llapi e ka edhe një regjistrim aktiv edhe në Brazil, që i bie sipas rregullores, atëherë Araujo është në të dyja klubet”.

Kujtojmë që Dajaku ka konfirmuar se ka ofruar dorëheqjen nga pozita e drejtorit sportiv te Drenica.

“Po ja u kam kumtuar lajmin bordit të skuadrës. Principi i im me të cilin jam ardhur të punoj të Drenica është që të mund të ndihmoj me lojtarët e rinj. Unë e kam parë shumë se për shkak të opinionve të mija për ato që po ndodhin në futbollin e Kosovës, Drenica është ataku shumë”, ka thënë Dajaku.