Gjilan.AL

G-Lan City

‘Creed III’ kryeson me 58.7 milionë dollarë në shitje biletash për këtë fundjavë

“Creed III” është filmi numër 1 në Amerikën e Veriut, duke fituar 58.7 milionë dollarë në shitje biletash këtë fundjavë.

Në vendin e dytë është “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” me 12.5 milionë dollarë, i ndjekur nga “Cocaine Bear” me 11 milionë dollarë, “Demon Slayer” në vendin e katërt me 10.1 milionë dollarë dhe “Jesus Revolution” në të pestin me 8.7 milionë dollarë.

“Avatar: The Way of Water” është renditur në pozitën e gjashtë me 3.6 milionë dollarë, “Operacioni Fortune” në të shtatën me 3.2 milionë dollarë, “Puss in Boots: The Last Wish” në të tetën me 2.7 milionë dollarë, “Magic Mike Last Dance” në vendin e nëntë me 1.2 milionë dollarë dhe “80 for Brady” në vendin e dhjetë me 845 mijë dollarë.

Top 10 e fundjavës së kaluar, me “Ant-Man” në krye, fitoi rreth 88.6 milionë dollarë në shitje biletash.

Interpretuesit më të mirë të kësaj fundjave fituan rreth 112.4 milionë dollarë./ KultPlus.com

The post ‘Creed III’ kryeson me 58.7 milionë dollarë në shitje biletash për këtë fundjavë appeared first on KultPlus.