Gjilan.AL

G-Lan City

Creed 3 vjen në Cineplexx me eventin ‘Premiere Night’ ku do të ketë edhe shpërblime!

Njëri nga filmat e shumëpritur të vitit 2023, Creed 3 po arrin në Cineplexx më 2 mars, me eventin Premiere Night ku do të ketë shumë shpërblime. Ky event do të mbahet në të dy kinematë e Cineplexx, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 19:00.

Creed 3 është pjesa e tretë e triologjisë Creed, i cili në vetvete është zgjerimi spin-off i ekskluzivitetit Rocky. Creed 3 shënon pjesën e nëntë në ekskluzivitetin ikonik Rocky, ku këtë herë është i pari pa Sylvester Stallone si boksieri Rocky Balboa. Debutimi regjisorial i Michael B. Jordan në këtë film të fundit, ka marrë shumë vlerësime pozitive nga kritikët, ku aktualisht në faqen Rotten Tomatoes është i rankuar me 91%. Michael B Jordan zbuloi për publikun se përdori seri të ndryshme anime të profilit të lartë si frymëzim për sekuencat e luftimeve, duke përfshirë My Hero Academia, Dragon Ball dhe Naruto.

C3_20382_RC
Michael B. Jordan stars as Adonis Creed in
CREED III
A Metro Goldwyn Mayer Pictures film
Photo credit: Eli Ade
© 2023 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved
CREED is a trademark of Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved.

Filmi i fundit i Creed ndjek Adonis (Michael B  Jordan) ku pas dominimit të botës së boksit, ai ka lulëzuar si në karrierë ashtu edhe në jetën familjare. Mirëpo kur një mik i fëmijërisë dhe ish-mjeshtëror i boksit, Damian (Jonathan Majors), rishfaqet pas vuajtjes së një dënimi të gjatë në burg, ai është i etur të provojë se e meriton një shans në ring. Përballja mes miqve të dikurshëm është më shumë se një sherr. Për të zgjidhur rezultatin, Adonis duhet të vendosë të ardhmen e tij në linjë për të luftuar Damian – një luftëtar që nuk ka asgjë për të humbur.

Gjatë eventit ‘Premiere Night”, të enjtën do të dhurohen këto shpërblimet në Cineplexx:

Në kinemanë në Prishtinë:

5x Anëtarësi 1 vjeçare nga Fivestar Fitness 

3x Proteina Whey nga ProVit 

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Stilium

https://www.instagram.com/p/CpDe4M1omDj/

Në kinemanë në Prizren:

5x Anëtarësi 1 vjeçare nga Fivestar Fitness  

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Stilium

https://www.instagram.com/p/CpGDrNlIZk0/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx , ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:30.

The post Creed 3 vjen në Cineplexx me eventin ‘Premiere Night’ ku do të ketë edhe shpërblime! appeared first on KultPlus.