Gjilan.AL

G-Lan City

Caktohen gjyqtarët e ndeshjes SC Gjilani – FK Liepaja

Robert Ian Jenkins nga Uellsi është gjyqtari që do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e Conference League mes SC Gjilanit dhe FK Liepajas.

SC Gjilani dhe FK Liepaja do të luajnë takimin e parë me 7 korrik në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 20:00. Jenkins do të asistohet nga Lewiss Edwards dhe Johnathon Bryant, kurse gjyqtari i katërt do të jetë John Andrew Jones.

Robert Jenkins është gjyqtar mjaft i rreptë – ku në 32 ndeshje këtë sezon ka ndarë 122 kartonë të verdhë, dy të kuq dhe 8 penallti.Caktohen gjyqtarët e ndeshjes SC Gjilani – FK Liepaja

The post Caktohen gjyqtarët e ndeshjes SC Gjilani – FK Liepaja appeared first on Gazeta Olle.