Gjilan.AL

G-Lan City

Britania e gatshme t’i ndihmojë Turqisë dhe Sirisë

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka përsëritur mesazhin e mëparshëm të sekretarit të jashtëm James Cleverly se Britania e Madhe është e gatshme të ofrojë ndihmë për pasojat e tërmetit që ka vrarë mbi 500 njerëz në Turqi dhe Siri.

“Mendimet e mia janë me popullin e Turqisë dhe Sirisë këtë mëngjes, veçanërisht me që punojnë me kaq guxim për të shpëtuar ata që janë bllokuar nga tërmeti. Mbretëria e Bashkuar është e gatshme të ndihmojë në çfarëdo mënyre që mundemi”, ka shkruar ai në Twitter, transmeton Klankosova.tv.

 

The post Britania e gatshme t’i ndihmojë Turqisë dhe Sirisë appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]