Gjilan.AL

G-Lan City

Brenda një ore, tri tërmete në qytetin e provincës turke ku mbeten mbi 40 mijë të vdekur

Qyteti turk, Goksun, është goditur nga tri tërmete brenda orës së fundit.

Kështu ka bërë të ditur faqja zyrtare e Organizatës së Pavarur Shkencore dhe ofruese e informacionit për tërmete në kohë reale.

Sipas EMSC-së, Goksun u godit nga tri tërmete të cilët ishinë me shkallë 3.8, 4.1 dhe 4.5 shkallë të Rihterit, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Goksun është një qytet i provincës Kahramanmars, provincë kjo që u godit nga tërmeti vdekjeprurës që la të vdekur mbi 41 mijë njerëz.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

#Earthquake (#deprem) M4.5 occurred 12 km E of #Göksun (#Turkey) 7 min ago (local time 01:25:56). More info at:
https://t.co/LBaVNedgF9
https://t.co/8UF4OCWHhw
https://t.co/Po6oKYeRWi pic.twitter.com/E9vjAYLcxM

— EMSC (@LastQuake) February 15, 2023

Update: #Earthquake (#deprem) M4.1 occurred 14 km NE of #Göksun (#Turkey) 39 min ago (local time 01:25:57). Info at:
https://t.co/LBaVNedgF9
https://t.co/8UF4OCWHhw
https://t.co/Po6oKYeRWi pic.twitter.com/dWdqaRZyuc

— EMSC (@LastQuake) February 15, 2023

#Earthquake (#deprem) M3.8 occurred 10 km NE of #Göksun (#Turkey) 10 min ago (local time 01:33:46). More info at:
https://t.co/LBaVNedgF9
https://t.co/hXSCTjLFQA
https://t.co/AGGk0qHdtD pic.twitter.com/HFb2DGsl2r

— EMSC (@LastQuake) February 15, 2023

The post Brenda një ore, tri tërmete në qytetin e provincës turke ku mbeten mbi 40 mijë të vdekur appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]