Gjilan.AL

G-Lan City

Barcelona – Manchester United, formacionet zyrtare

Barcelona pret Manchester Unitedin në kuadër të play-offit të Ligës së Evropës.

Katalunasit vijnë në këtë garë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, ndërsa Djajtë e Kuq, kaluan tutje si e dyta e grupit në Ligën e Evropës.

Të dy skuadrat kanë formë të mirë në kampionat dhe kjo ndeshje pritet të jetë e fortë.

Xavi ka vendosur që për këtë ndeshje të luajë me emra si Gavi, Raphinha, Robert Lewandowski dhe Pedri.

Në anën tjetër Erik Ten Hag ia ka besuar sulmin Jadon Sanchos, Bruno Fernandesit, Marcus Rashfordit dhe Weghorstit.

Barcelona: Ter Stegen; Koundé, Araújo, Marcos Alonso, Jordi Alba; Frenkie De Jong, Kessié, Gavi; Raphinha, Lewandowski, Pedri.

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia; Casemiro, Fred; Sancho, Bruno Fernandes, Rashford; Weghorst.